Login: Hasło:
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Reversal (recenzja)

Rahim i Fokus przy wtórze Bdj-ota oraz wyśmienitych gości i producentów zapraszają słuchacza w podróż muzyczną przez różne klimaty. Od lżejszych i sentymentalnych jak w kawałku „Habitat” na beacie Zeteny do energetycznych, zapewne doskonale będących się sprawdzać w klubach jak „w Ruch” autorstwa Dino.
Innymi producentami, których beaty znalazły się na płycie są: Snobe Beatz odpowiadający za „Życie jest piękne”, zyskujący coraz większe uznanie Adam L – autor beatu do „Passe”, opolski producent Brk w „Przeciwwadze” , która jest najnowszym numerem promującym płytę i Dryskull w „Serum”.

Na „Reversal-u” znajduje się czternaście pełnowartościowych kawałków, co ciekawe na płycie nie ma żadnego skitu, który zwyczajowo jest chwilą na przerwę i złapanie oddechu, więc trzeba mocno zapiąć pasy. Otwarcie płyty jest odpowiedzią jak panowie to robią, że wciąż im się chce wydawać mimo tylu lat wspólnej ciągłej współpracy – otóż zarówno oni jak i ich fani czują ciągły „Głód”, który napędza do roboty, nie pozwalający osiąść na laurach. Następnie Rah i Fokus usiłują pokazać , że „Życie jest piękne”. Wielu fanów zwróciło tu uwagę na słowa padające co dość niespodziewane z ust Fokusa, traktujące o tym, że artyści uwielbiają momenty, kiedy fani robią sobie z nimi fotki. Cały album utrzymany jest w konwencji optymistycznej i wydaje się, że Rahim rozliczył się już ze swoim „Mrocznym pasażerem” .Kumulacją optymizmu jest solowy numer Rahima „Przeciwwaga” do którego teledysk powstał przy wtórze fanów. Co do Fokusa –zachwyca swoim flow niezmiennie od lat, mimo wiadra pomyj, które się na niego wylewa (zresztą najczęściej niesłusznie) jest diamentem i doskonale odnajduje się na każdym tracku zachowując „Gorące serce,chłodny umysł”.

Jeśli miałabym stawiać na któryś kawałek jako faworyta na płycie zdecydowanie byłby to Grime-owy utwór „Serum” z doskonale dobraną gościną Wuzeta. Ale jest to wybór czysto arbitralny, bo reszta kawałków nie ustępuje swoim poziomem wymienionemu.

Pozostałymi gośćmi na krążku są Bob One w bonusowym „Przestań”, Bezczel w „Mówisz i masz”, młode pokolenie raperów w postci Buki oraz reprezentanta Max Flo Labu Kleszcza w drugiej cześci „Desperados” oraz stary znajomy z czasów, jeszcze przed wydaniem „Kinematografii”, szerzej znany z Płonącego Squatu, tyski raper Bu opowiadający z Fokusem i Rahimem co jest „Passe”.

Nie zawiodą się także fani oryginalnych płyt, którzy inwestując w płytę szukają czegoś więcej niż muzyki – wydanie płyty stanowi jej dopełnienie. Jest pełne smaczków i dzięki temu można „Reversal” odkrywać na różnych poziomach.

Płyta z gatunku „kocham-nienawidzę” wywołująca gorące emocje, napewno nie dla wszystkich strawna na „pierwszy rzut ucha”, znacznie wyprzedzająca swój czas.

Pokahontaz przyzwyczaili już do tego, że płyty przez nich wydawane, są doceniane znacznie później, ale „Coś za coś”. Jednak trzeba odnotować to, że 4 miejsce w rankingu empiku i debiut umieszczony na 12 miejscu OliS, jeszcze przed oficjalną premierą o czymś świadczy i nie jest to z pewnością wynik pomyłki lub rozdmuchanych oczekiwań, a ciężkiej pracy wielu osób.

Płyta „trzymająca pion”? „Mowisz i masz!” Zdecydowanie polecam !

tekst: Coroner 


2014-08-22 Dodoł: SilesiaCrime


Nowe Studyjne Ep Ekologika zapowiadające nadchodzącą płytę. Wpiszcie na Youtube EKOLOGIK EP 2017 TUNEL
Z dedykacją dla tych, z którymi przez pewien czas myślałam i czułam podobnie...
Syty & Kikoraf (PzTw, DGK) & Hesik (Dwie Twarze, CeHa) - Po zmierzchu [muzyka: EST (Siła z Pokoju), realizacja: Haku (FAA Studio)]. NOWOŚĆ !! Zapraszamy do przesłuchania !!
Kikoraf - Wyrok w zawieszeniu (prod. EST), czyli Nowy Klip, który zawiera życiowy przekaz. Pora na refleksje. Zapraszamy do sprawdzenia.
SZUMERS - MIEJSKI BRUDNOPIS odsłuch pojawił się na kanale!
Zapraszamy do odsłuchu płyty Edson - 7!
Pierwszy singiel z płyty Edsona!
Zapraszamy do sprawdzenia drugiego singla z płyty "Miejski Brudnopis"
Pierwszy singiel z projektu Szumers - "Miejski Brudnopis"
[wiyncyj] [dodej Newsa]

Darmowe fotoblogi