Login: Hasło:
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Veni, Vidi, Winczi

Winczi Veni Vidi Winczi

Jakiś czas temu ukazała się pierwsza płyta reprezentanta Rudy Śląskiej Winczi-ego i wypadałoby coś o niej napisać.
 

Zaczyna się bardzo mrocznie i mocno,pierwsze dwa kawałki są jakby ostrzeżeniem- zanim wejdziesz na mój grunt i zostaniesz zarażony - pomyśl dwa razy czy tego chcesz! Zmiana następuje w  „Dwie twarze”- śpiewane refreny i mocna nawijka – trafione w punkt, choć nie ukrywamy, że samo nucenie Winczi-ego nie jest jego najmocniejszą stroną.
Atutem na płycie są różnorodne beaty – nie pozwalające zasnąć, ani się nudzić i sama artykulacja słów. Wypowiadane są bardzo dobitnie i wyraźnie – nie zdarza się seplenienie i pod tym względem Winczi góruje nad wieloma doświadczonymi raperami -leci bardzo czysto, a przy tym nie męczy słuchacza.
 

Jednak płyta jest bardzo nierówna i pozostawia niedosyt – kiedy robi się sentymentalnie, zaczyna być ciężej to wszystko znośne i mniej strawne. Kierunek jak śmiem myśleć lepszy to energetyczne numery – nie chcę tu przez to powiedzieć, że teksty są o niczym w którymkolwiek wypadku, raczej mam na myśli tylko tyle, że lepiej autor wypada właśnie pokazując moc.
 

Ogólnie rzecz biorąc płyta pokrzepiająca serce i ducha, pełna osobistych wyznań i z lekkim akcentem patriotycznym. Polecamy na długie wieczory – raczej dla niespokojnych, acz melancholijnych dusz.
 

Czy Winczi prócz tego, że Veni i Vidi także i odniesie Victorię na polu muzycznym? Bóg jeden wie – sprawdzajcie i sami też podejmijcie swoje rozstrzygnięcia.

 

Text: CORONER


2014-10-18 Dodoł: SilesiaCrime


Nowe Studyjne Ep Ekologika zapowiadające nadchodzącą płytę. Wpiszcie na Youtube EKOLOGIK EP 2017 TUNEL
Z dedykacją dla tych, z którymi przez pewien czas myślałam i czułam podobnie...
Syty & Kikoraf (PzTw, DGK) & Hesik (Dwie Twarze, CeHa) - Po zmierzchu [muzyka: EST (Siła z Pokoju), realizacja: Haku (FAA Studio)]. NOWOŚĆ !! Zapraszamy do przesłuchania !!
Kikoraf - Wyrok w zawieszeniu (prod. EST), czyli Nowy Klip, który zawiera życiowy przekaz. Pora na refleksje. Zapraszamy do sprawdzenia.
SZUMERS - MIEJSKI BRUDNOPIS odsłuch pojawił się na kanale!
Zapraszamy do odsłuchu płyty Edson - 7!
Pierwszy singiel z płyty Edsona!
Zapraszamy do sprawdzenia drugiego singla z płyty "Miejski Brudnopis"
Pierwszy singiel z projektu Szumers - "Miejski Brudnopis"
[wiyncyj] [dodej Newsa]

Darmowe fotoblogi