Login: Hasło:
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Zaginiona recenzja :)
 

Horror rap ostatnio w Polsce, głównie dzięki Słoniowi jest na fali.
Kolejną płytą reprezentującą ten gatunek jest „Nawiedzony cyrk” Opała.
Nie zawiodą się Ci, którzy szukają tematów kontrowersyjnych, krwawych kąsków i kilku czułych słów o szatanie.
Nie ukrywam, że technikę rymowania trzeba podszlifować, z czego autor na szczęście zdaje sobie sprawę, a tematy wydają się być momentami wtórne, ale płyty nie skreślam z powodów o których za chwilę.
Jako słowo się rzekło teraz o plusach płyty. Polecam zwrócić uwagę na kawałek „Gubernator cyrku”, zdecydowanie wybija się ponad przeciętną tej płyty. Niebanalne porównania nie pozwalają oderwać się od tego numeru. Kolejnym wałkiem, którego słucha się naprawdę dobrze jest „Apokalipsa” z jedynym featem na płycie w wykonaniu Wnuka. Z kolei bardzo interesującym pod względem muzycznym jest numer „Sala Tortur” z doskonale dopasowanym motywem w refrenie. W „Master chef” znów apetyty zostają zaspokojone, mało tego najobrzydliwsze potrawy serwowane przez Opała wydają się kusić i sensownie brzmi promocja „jak nie zwymiotujesz, dostaniesz drugą porcję”. Dla tych którym mało będzie strawy muzycznej, Opał przygotował niespodziankę w postaci dołączonego do płyty opowiadania: „Nawiedzony Cyrk” autorstwa Marcina Rojka.
Reasumując doceniam puszczenie nagrywki w obieg, jak na debiut jest przyzwoita, jednak do płyty, która miałaby być wydana już nie w podziemiu (jakkolwiek definiowanym), trochę brakuje, jednak mam także nieodparte wrażenie, że kolejność kawałków na tej płycie nie jest przypadkowa, każdy kolejny pokazuje progress Opała, co cieszy i daje dobre widoki na przyszłość.
Poniżej podaje linki do pobrania i odsłuchu płyty, sprawdźcie sami jak to jest z Opałem.

http://www30.zippyshare.com/v/22795853/file.html
http://www.youtube.com/channel/UChHobGYJ5MgsYQ85lXp7Z0g/videos

coroner

 

2014-10-30 Dodoł: SilesiaCrime


Nowe Studyjne Ep Ekologika zapowiadające nadchodzącą płytę. Wpiszcie na Youtube EKOLOGIK EP 2017 TUNEL
Z dedykacją dla tych, z którymi przez pewien czas myślałam i czułam podobnie...
Syty & Kikoraf (PzTw, DGK) & Hesik (Dwie Twarze, CeHa) - Po zmierzchu [muzyka: EST (Siła z Pokoju), realizacja: Haku (FAA Studio)]. NOWOŚĆ !! Zapraszamy do przesłuchania !!
Kikoraf - Wyrok w zawieszeniu (prod. EST), czyli Nowy Klip, który zawiera życiowy przekaz. Pora na refleksje. Zapraszamy do sprawdzenia.
SZUMERS - MIEJSKI BRUDNOPIS odsłuch pojawił się na kanale!
Zapraszamy do odsłuchu płyty Edson - 7!
Pierwszy singiel z płyty Edsona!
Zapraszamy do sprawdzenia drugiego singla z płyty "Miejski Brudnopis"
Pierwszy singiel z projektu Szumers - "Miejski Brudnopis"
[wiyncyj] [dodej Newsa]

Darmowe fotoblogi