Login: Hasło:
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

L.U.C.- Reflekcje o miłości adaptowanej selfie - recenzja

 

Reflekcje czyli terapia w wersach. Tak najprościej mozna podsumować najnowsze dzieło wrocławskiego artysty L.U.C.

Raper zabiera słuchacza w świat przepełniony emocjami w którym wedle zapowiedzi, zrozumie on, skąd w twórczości eluce wzięły się motywy: „Iluzji łąki”, „Sleepoholic” oraz „Kapitana życiowej gleby”.

Już w pierwszym kawałku dowiadujemy się, że przerwa w tworzeniu nie wynikała z lenistwa, a z głębokiego stanu depresyjnego po rozpadzie długoletniego związku. Wiele osób na miejscu L.U.C-a zapewne zamknęłoby się w czterech ścianach, jednak on postanowił swoje nieszczęście ująć w szerszym kontekście. Sięgając po klasyki polskiej muzyki, opowiada historię o miłości oraz jej końcu łącząc kilka pokoleń.
Warto docenić, że treści zawarte na „Reflekcjach” nie zieją otwarta nienawiścią, w zamian za to są pełne pokory, a artysta nie boi się wskazać na siebie palcem, gdy idzie o kwestię winy i wzięcia odpowiedzialności za to, co się mu przytrafiło.
Płyta z pozoru może wydawać się depresyjną, jednak taka nie jest. Podkreśla znaczenie przyjaźni i zajawki w procesie podnoszenia się po porażce. Mankamentem płyty jest jej długość-niespełna 43 minuty, to nie za wiele – jednak podejście do tematu zdecydowanie in plus, bo opowiedzieć o traumie ze swojego życia, nie zatracać się w smutku, a dając otuchę innym to wielka sztuka.
Goście zaproszeni na płytę znani są już z wcześniejszych wspólnych dokonań. Obecni są Rahim, Buka,k2, Mesajah oraz MC Silk.
Ten ostatni stworzył z L.U.C na płycie bardzo ciekawy duet w kawałku „Pożar w burdelu mego życia”. Uczciwie trzeba przyznać, że utworu trzeba przesłuchać kilka razy ,by wyłapać wszystko i złożyć słowa melorecytowane w zabójczym tempie w jeden sens.

Podsumowując – polecam każdemu, kto potrzebuje podbudowania po nieudanym związku lub tym, którzy może dzięki temu mogą uniknąć błędów, jakie przydarzają się każdemu od osób osiągających sukcesy i robiących wielkie kariery do tak zwanych przeciętnych zjadaczy chleba.

CORONER88 


2014-11-14 Dodoł: SilesiaCrime


Nowe Studyjne Ep Ekologika zapowiadające nadchodzącą płytę. Wpiszcie na Youtube EKOLOGIK EP 2017 TUNEL
Z dedykacją dla tych, z którymi przez pewien czas myślałam i czułam podobnie...
Syty & Kikoraf (PzTw, DGK) & Hesik (Dwie Twarze, CeHa) - Po zmierzchu [muzyka: EST (Siła z Pokoju), realizacja: Haku (FAA Studio)]. NOWOŚĆ !! Zapraszamy do przesłuchania !!
Kikoraf - Wyrok w zawieszeniu (prod. EST), czyli Nowy Klip, który zawiera życiowy przekaz. Pora na refleksje. Zapraszamy do sprawdzenia.
SZUMERS - MIEJSKI BRUDNOPIS odsłuch pojawił się na kanale!
Zapraszamy do odsłuchu płyty Edson - 7!
Pierwszy singiel z płyty Edsona!
Zapraszamy do sprawdzenia drugiego singla z płyty "Miejski Brudnopis"
Pierwszy singiel z projektu Szumers - "Miejski Brudnopis"
[wiyncyj] [dodej Newsa]

Darmowe fotoblogi