Login: Hasło:
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Wykład na temat Kultury Hip Hop- relacja

W Częstochowskim Zespole Szkół Mechaniczno - Elektrycznych im. Kazimierza Pułaskiego odbył sie niespotykany zbyt czesto event.

Wykład na temat kultury hip-hopowej- bo o nim tu mowa, ZULU KUKI zaczął od zadawania "trudnych pytań", między innymi o to: czym jest hip-hop, co rozumiemy pod pojęciam "kultura",kim jest hip-hopowiec,czy możemy mówić o kulturze hip-hopowej, co kojarzy się z hip-hopem, jakie wartości są dla hip-hopu charakterystyczne oraz z czyich tekstów słuchacze najwięcej dowiedzieli się o specyfice i historii kultury hip-hopowej.

Członek Universal Zulu Nation w sposób bardzo klarowny, a co za tym idzie przystępny, tłumaczył wszystkim jak powsawała kultura hip-hopowa, kogo uważa  się za jej założycieli i jakie elementy ją tworzą. Przypomniał także o tym, o czym wielu wydaje się dziś zapominać krytykując tę kulturę, czyli o tym, że u jej podstaw leży aspekt pozytywny wywodzący się z buntu przeciw ówczesnemu stanowi brutalnej rzeczywistości gett. Nalezy bowiem pamiętać, że pierwsze osoby określające się mianem hip-hopowców występowały przeciwko przemocy i dążyły do poprawy sytuacji społecznej poprzez spełnianie swojej pasji.
 
Podkreślone zostało także wielokrotnie, że hip-hop nie został stworzony przez samych założycieli, których przedstawia nam oficjalna wersja historii, ale tworzyła go cała rzesza osób, poczynając od młodocianych gangów z Bronxu, przez dziennikarzy do MC, Dj-i, breakdancerów, grafficiarzy i twórców ubrań.

Wszyscy uczestnicy słuchali wykładu z zainteresowaniem i uznaniem dla wiedzy prelegenta.
Sam wykład był okraszony prezentacją oraz pokazem podstawowych kroków w breakdancie, nagradzanych zresztą sowitymi oklaskami.

Atrakcją po jego zakończeniu był konkurs w którym za odpowiedzi na zadawane pytaniazgarnąć można było  płyty artystów hip-hopowych, oficjalne koszulki Twój Skul Hip hop oraz pakiety vlep.

Jest jednak coś, co wymaga szczególnego docenienia- Zulu Kuki pomimo tego,że nie czuł się do końca zdrowy, zadał sobie trud przemierzenia Polski, żeby wygłosić ten wykład. Dał tym samym świadectwo swoim słowom powiedzianym tytułem końca - mianowicie chodziło o to, że najważniejszym jest, by zdać sobie sprawę z tego, że każdy kto zajmuje się kulturą hip-hopową w jakikolwiek sposób, w chwili obecnej tworzy historię o której zapewne bedzie się mówiło w tym samym tonie za lat trzydzieści, tak jak On opowiedział  chwilę wcześniej o pionierach hip-hopu.

CORONER

 
 

 


2015-02-08 Dodoł: SilesiaCrime


Nowe Studyjne Ep Ekologika zapowiadające nadchodzącą płytę. Wpiszcie na Youtube EKOLOGIK EP 2017 TUNEL
Z dedykacją dla tych, z którymi przez pewien czas myślałam i czułam podobnie...
Syty & Kikoraf (PzTw, DGK) & Hesik (Dwie Twarze, CeHa) - Po zmierzchu [muzyka: EST (Siła z Pokoju), realizacja: Haku (FAA Studio)]. NOWOŚĆ !! Zapraszamy do przesłuchania !!
Kikoraf - Wyrok w zawieszeniu (prod. EST), czyli Nowy Klip, który zawiera życiowy przekaz. Pora na refleksje. Zapraszamy do sprawdzenia.
SZUMERS - MIEJSKI BRUDNOPIS odsłuch pojawił się na kanale!
Zapraszamy do odsłuchu płyty Edson - 7!
Pierwszy singiel z płyty Edsona!
Zapraszamy do sprawdzenia drugiego singla z płyty "Miejski Brudnopis"
Pierwszy singiel z projektu Szumers - "Miejski Brudnopis"
[wiyncyj] [dodej Newsa]

Darmowe fotoblogi