Login: Hasło:
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Filozof - nielegal


Dziś mamy do czynienia z nielegalem od Filozofa.
 

         Płytę gliwickiego rapera i  freestylowca  rozpoczyna kawałek Miej Wiarę w którym Filozof opowiada o wielkich ambicjach, które często podcinają skrzydła i działają na niekorzyść początkujących artystów. Autor zwraca uwagę także na to, że podstawą do osiągnięcia sukcesu jest ciężka praca, a reszta jest kwestią szczęścia. Jest to szczególnie ważne podczas, gdy szybkość życia sprawia, że ludzie coraz częściej wykazują postawe roszczeniową mówiąca, że  "chce tu i teraz, bez zbednego wysiłku i oczekiwania". Mikołowski raper mówi nam ,że skoro  nigdy coś nie przychodzi samo, nie jest dane odgórnie to podstawą każdego działania musi być konsekwencja, aby przynosiło ono efekty. Można ten numer potraktowac jako flagowy poradnik dla każdego młodego człowieka, który chce nad czymś zaczać pracować- niezależnie czy chodzi o muzyke, czy o swoją formę fizyczną, a postulat konsekwencji musi stać się mottem dla zmian.

Ambicje z kolei doprecyzowozują Miej Wiarę, dodając motywację w postaci możliwości, które obecnie dostajemy aby móc kształtować siebie, co jeszcze przecież nie tak dawno było nie do pomyslenia. W czasach obecnych możemy obierać swoje drogi dowolnie, a poźniej je zmieniać i korygować w procesie autonarracji, wedle swojej swoli.

Następnie pojawia się na płycie Ucieczka opowiadająca o lękach , które prześladują nas uporczywie, sprawiając że boimy się zasypiać, bo nawet w snach bywa zbyt niebezpiecnzie.

Swoisty popis umiejętności technicznych Filozofa przynosi Ekwilibrystyka, budząca skojarzenia z utworem Halabardy WWO, jednak o ile tam chodziło o pokazanie bezsensu wypluwanych z siebie przypadkowych słów, tu jest to czysta stylówka, która pogłębiona zostaje póżniej w kawałku Lekko w którym artysta ukazuje się z innej strony na niesamowicie energetycznym beacie odstającym stylistyką od całej reszty. Wyczuwalna od razu tytułowa lekkość płyniecia po tym beacie sprawia, że przyjemność z słuchania jest gwarantowana.


„Kim jestem, za kogo się uważam, a za kogo chce uchodzić?” To rozważanie dopada z niesamowitą siłą rażenia w Schizofrenii.

Inny problem poruszają Reklamy. To kwintesencja obaw o to, co często zaznaczają pisarze fantastyczni- mianowicie, że prędzej czy później w procesie hiperkonsumpcji dojdziemy do tego, że pod powiekami będą wyświetlac nam kolejne bannery, które zaczniemy bezkrytycznie przyjmować.

Ostatnią częśc płyty wypełniają rozważania na temat obecnego stanu muzyki w ogóle.
Klasyki i Rap kończące krążek sa wspomnieniem czasów wcześniejszych, kiedy nie było playbacku, tęsknotą za analogowymi płytami i upominaniem się o prawdziwy talent, który wypiera teraz troska o ciuchy, tanią efektowność i przedkładnaie ilości nad jakość.


Cóż można powiedzieć o tym krążku? Docenić nalezy logiczne ułożenie kawałków na płycie, co czyni ją niesamowicie spójną i pełną. Mimo, że jest tu tylko dziesięć utworów, są one wyczerpujące i w pełni satysfakcjonujące dla słuchacza. Szczerze polecamy sprawdzić ten album i zakupic go u Filozofa na jednym z jego ulicznych koncertów lub bezposrednio przez fp – zapewniamy, że jezli kochacie hip-hop w wydaniu klasycznym, skłaniającym do refleksji i dający motywacje do zmian na lepsze- nie pozałujecie!


2015-02-11 Dodoł: SilesiaCrime


Nowe Studyjne Ep Ekologika zapowiadające nadchodzącą płytę. Wpiszcie na Youtube EKOLOGIK EP 2017 TUNEL
Z dedykacją dla tych, z którymi przez pewien czas myślałam i czułam podobnie...
Syty & Kikoraf (PzTw, DGK) & Hesik (Dwie Twarze, CeHa) - Po zmierzchu [muzyka: EST (Siła z Pokoju), realizacja: Haku (FAA Studio)]. NOWOŚĆ !! Zapraszamy do przesłuchania !!
Kikoraf - Wyrok w zawieszeniu (prod. EST), czyli Nowy Klip, który zawiera życiowy przekaz. Pora na refleksje. Zapraszamy do sprawdzenia.
SZUMERS - MIEJSKI BRUDNOPIS odsłuch pojawił się na kanale!
Zapraszamy do odsłuchu płyty Edson - 7!
Pierwszy singiel z płyty Edsona!
Zapraszamy do sprawdzenia drugiego singla z płyty "Miejski Brudnopis"
Pierwszy singiel z projektu Szumers - "Miejski Brudnopis"
[wiyncyj] [dodej Newsa]

Darmowe fotoblogi