Login: Hasło:
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Antologia Polskiego Rapu


W czasach, które  nacechowane są ogólnym spadkiem czytelnictwa (badania wskazują, że ponad  sześc milionów Polaków żyje po za kultura pisma)  i coraz mniejszym zainteresowaniem do zgłebiania historii polskiej muzyki nakładem Narodowego Centrum Kultury ukazuje się Antologia Polskiego Rapu.

O rapie polskim w sposób naukowy pisało niewielu, najczęsciej ubierając go  w aspekty socjologiczne.
Tym bardziej cieszy to wydawnictwo, ponieważ mimo skrajnych opinii stanowi ważny głos w dyskusji o polskim rapie.

Jak można przeczytać:

"Narodowe Centrum Kultury prezentuje „Antologię polskiego rapu”, pierwsze wydawnictwo obejmujące całościowo dwudziestoletnią historię polskiego rapu. Na przeszło 500 stronach zamieszczono opisy 200 utworów oraz biogramy 50 czołowych polskich artystów. Pobierz za darmo!

„Antologia polskiego rapu” została napisana przez Dominikę Węcławek, Marcina Flinta, Tomka „CNE” Kleyffa, Andrzeja Całę oraz Kamila Jaczyńskiego. Zawiera opisy 200 wyjątkowych utworów oraz biogramy 50 najważniejszych polskich artystów. Dodatkowo w książce znajdują się wywiady o historii polskiego rapu (m.in. z Kazikiem Staszewskim i Aśką Tyszkiewicz) oraz posłowie Sebastiana „DJ 600V” Imbierowicza. Szatę graficzną zaprojektował Grzegorz „Forin” Piwnicki oraz studio Truest.pl. Do książki dołączony jest słowniczek wyjaśniający znaczenie pojęć odnoszących się do kultury hip-hop. Zapraszamy do lektury!"

W tym miejscu nalezy przypomnieć, że Narodowe Centrum Kultury, nie po raz pierwszy wyciąga rekę w stronę polskiego rapu. Co roku organizuje  bowiem z wrocławskim raperem L.U.C. Rymoliryktando krzewiące  poprawną polszczyznę poprzez pisanie dyktand z których jedno jest rymowanym manifestem. Wspomniane wydarzenie ma także na uwadze wzbogacenie języka polskiego, poprzez wykorzenianie słów zapożyczonych z innych języków i zastępowanie ich polskimi odpowiednikami , tak zwanymi "słowostworami".
Drugą akcją tego typu jest Ojczysty- dodaj do ulubionych! w którą aktywnie włączyl się ostatnio Eldo.
  http://www.nck.pl/wydawnictwa/313380-antologia-polskiego-rapu-bezplatny-e-book/

Pobierać, czytać, edukowac się i  jarać! 

2015-02-11 Dodoł: SilesiaCrime


Nowe Studyjne Ep Ekologika zapowiadające nadchodzącą płytę. Wpiszcie na Youtube EKOLOGIK EP 2017 TUNEL
Z dedykacją dla tych, z którymi przez pewien czas myślałam i czułam podobnie...
Syty & Kikoraf (PzTw, DGK) & Hesik (Dwie Twarze, CeHa) - Po zmierzchu [muzyka: EST (Siła z Pokoju), realizacja: Haku (FAA Studio)]. NOWOŚĆ !! Zapraszamy do przesłuchania !!
Kikoraf - Wyrok w zawieszeniu (prod. EST), czyli Nowy Klip, który zawiera życiowy przekaz. Pora na refleksje. Zapraszamy do sprawdzenia.
SZUMERS - MIEJSKI BRUDNOPIS odsłuch pojawił się na kanale!
Zapraszamy do odsłuchu płyty Edson - 7!
Pierwszy singiel z płyty Edsona!
Zapraszamy do sprawdzenia drugiego singla z płyty "Miejski Brudnopis"
Pierwszy singiel z projektu Szumers - "Miejski Brudnopis"
[wiyncyj] [dodej Newsa]

Darmowe fotoblogi