Login: Hasło:
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Podróż zwana życiem- recenzja

Czasy w których płyta hip-hopowa była tylko płytą, minęły już dawno temu. Kiedy sprzedaż spadła raperzy poszli po rozum do głowy i zaczęli swoje krązki wzbogacać o elementy przyciągające słuchacza, skłaniające go do skuszenia się na oryginalny album. Sami raperzy z kolei sprawili,że ich muzyka może byc rozpatrywana na wielu poziomach.
Jednym z mistrzów tego rzemiosła jest O.S.T.R., który od lat niezmiennie przy pomocy Forina zamienia swoje albumy w małe dzieła sztuki.

Nie inaczej jest na jego najnowszym tworze „Podróż zwana życiem”. Oprócz siedemnastu różnorodnych numerów, słuchacz otrzymuje box w którym czekają na niego do odkrycia kolejne bonusy – jednym z nich jest możliwość wyboru okładki, na rewersie której znajdują się wynotowane najważniejsze wydarzenia z życia rapera. Największą jednak zagadką jest książeczka z tekstami, napewno rozwikłanie jej tajemicy będzie gratką dla wielu.

W warstwie muzycznej autor zabiera audytorium w podróż, opowiadając o swoich lękach, miłości, rodzinie i karierze muzycznej, czyli o wszystkim co ma w świecie jednostki największa wagę. Towarzystwa w podróży dotrzymują Sacha Vee oraz Cadillac Dale. Produkcją zajęli się ScoleX i specjaliści z Killing Skills. Jako, że album jest na wskroś osobisty, to liczba gości, a raczej ich brak wydaje się być odpowiedni. Z całego krążka bije ogromna troska i miłość do dzieci, które ogromnie odmieniły Ostr-emu życie.
Utwory są muzycznie zróznicowane i na co warto zwrócic uwagę przeplatają się ze sobą obrazując w życiu dni pogodne w rytmie „Rise of the Sun” przez refleksyjne typu „Fizyka umysłu” do tych które niosą zwatpienie jak „Post Scriptun”.
Na krążku nie ma zdecydowanych hitów lub jak kto woli kitów. Każdy z tych siedemnastu numerów jest w tym samym stopniu wartościowy. 

"Podróż zwana życiem" jest dopracowana i spójna w kazdym calu. Zdecydowanie zadaje kłam temu, że jeęli raper ułoży sobie życie osobiste, naturalną konsekwencją będzie pochłonięcie go przez sprawy rodzinne i  z czasem, poprzez tę prozaiczność będzie miał coraz mniej do powiedzenia. Po tym albumie, dla hip-hop-owych głów, ta wymówka przestanie istnieć.

Jeśli ktoś szuka albumu, który przeprowadzi go poprzez wszystkie emocje i chce spojrzeć na życie z dystansu, przy klasycznym rapie, nie pozostaje mi nic innego jak tylko polecić.

 


2015-02-25 Dodoł: SilesiaCrime


Nowe Studyjne Ep Ekologika zapowiadające nadchodzącą płytę. Wpiszcie na Youtube EKOLOGIK EP 2017 TUNEL
Z dedykacją dla tych, z którymi przez pewien czas myślałam i czułam podobnie...
Syty & Kikoraf (PzTw, DGK) & Hesik (Dwie Twarze, CeHa) - Po zmierzchu [muzyka: EST (Siła z Pokoju), realizacja: Haku (FAA Studio)]. NOWOŚĆ !! Zapraszamy do przesłuchania !!
Kikoraf - Wyrok w zawieszeniu (prod. EST), czyli Nowy Klip, który zawiera życiowy przekaz. Pora na refleksje. Zapraszamy do sprawdzenia.
SZUMERS - MIEJSKI BRUDNOPIS odsłuch pojawił się na kanale!
Zapraszamy do odsłuchu płyty Edson - 7!
Pierwszy singiel z płyty Edsona!
Zapraszamy do sprawdzenia drugiego singla z płyty "Miejski Brudnopis"
Pierwszy singiel z projektu Szumers - "Miejski Brudnopis"
[wiyncyj] [dodej Newsa]

Darmowe fotoblogi