Login: Hasło:
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Pasja tętni w bruku, a co z zajawką?

Krzaki nieopodal niekwestionowanego lidera od lat, jeśli chodzi o eventy  hiphopowe w Katowicach czyli MegaClubu. Miejsce nietypowe jak na imprezę, jednak battle  freestylowe (rymowanie bez wcześniejszego przygotowania, na wylosowany temat)  mają już długa tradycję nietypowego usytuowania.

Planowana na godzinę piętnastą walka „nawijaczy”, okazała się być tylko umowną. Piękna słoneczna pogoda, sprzyjała spotkaniu i długim rozmowom o rapie i nie tylko. Docelowo same walki wystartowały o godzinie siedemnastej i zakończyły się o dziewiętnastej.

W szranki stanęli Bucci, Alias, Rudi,Dżojc, Blekau, Cziken, Grzdyl, Wilku, Tajfun, Kruk i Esiu i Mls. Panowie walczyli najpierw rymując sami na wylosowany temat, wyłonioną ta drogą ósemka, mierzyła się już wylosowanym przeciwnikiem mając do dyspozycji  odpowiednio 45 i  30 sekund do rozdysponowania na temat z kapelusza i temat dowolny. Raperzy zmagali się z tak różnorodnymi tematami jak: powrót gigantów,naburmuszony dzień, to jest prowokacja, to się wytnie, złote runo, człowiek maszyna, gorąca ósemka, jakość, a nie ilość, godzina policyjna, splamione imię, jestem legendą,złote wrota, apteka za rogiem, powrót do przyszłości, zemsta przeklętych, gorzki cukier czy czekoladowa drabin, mam powód i zrozpaczony optymista.

Temperatura samej rywalizacji stopniowo wzrastała, by osiągnąć apogeum w półfinałach w których rozstrzygnięcia  Jury, wydawało się dla jednego z zawodników krzywdzące, ponieważ publika była odmiennego zdania od jury. Największą atencją cieszyły się występy totalnie wyluzowanego i nawijającego po śląsku Dżojc-a, Bucciego i Aliasa.

Sam finał nie budził żadnych kontrowersji, bezapelacyjnie wygrał Alias, konsekwentnie pokazujący styl i klasę w składaniu rymów.

Z uwagi na wyjątkowość takich imprez i emocji z nimi się wiążących czekamy na kolejną edycję „TYLKO NA WOLNO  - RAP ZAJAWKA UKRYTA W KRZAKACH !”.

2015-04-26 Dodoł: SilesiaCrime


Nowe Studyjne Ep Ekologika zapowiadające nadchodzącą płytę. Wpiszcie na Youtube EKOLOGIK EP 2017 TUNEL
Z dedykacją dla tych, z którymi przez pewien czas myślałam i czułam podobnie...
Syty & Kikoraf (PzTw, DGK) & Hesik (Dwie Twarze, CeHa) - Po zmierzchu [muzyka: EST (Siła z Pokoju), realizacja: Haku (FAA Studio)]. NOWOŚĆ !! Zapraszamy do przesłuchania !!
Kikoraf - Wyrok w zawieszeniu (prod. EST), czyli Nowy Klip, który zawiera życiowy przekaz. Pora na refleksje. Zapraszamy do sprawdzenia.
SZUMERS - MIEJSKI BRUDNOPIS odsłuch pojawił się na kanale!
Zapraszamy do odsłuchu płyty Edson - 7!
Pierwszy singiel z płyty Edsona!
Zapraszamy do sprawdzenia drugiego singla z płyty "Miejski Brudnopis"
Pierwszy singiel z projektu Szumers - "Miejski Brudnopis"
[wiyncyj] [dodej Newsa]

Darmowe fotoblogi