Login: Hasło:
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Słoń BDF - recenzja

Przychdzi mi recenzowac płytę rapera , który budzi skrajne emocje, albo się go pokocha albo znianwidzi.Na solowym krażku BDF artysta konsekwentnie podąza drogą
mrocznego stylu horroru w którym Słoń porusza się swobodnie jak ryba w wodzie i z ktorego jest znany. Płytę rozpoczyna prośba i ostrzeżenie o zrozumienie pojęcia fikcja literacka,
co jest zrozumiałe, choćby po tym co stało się po wydaniu płyty Gangu Albanii, która dostała cięgi za ową fikcję i nie wielu zrozumiało, przecież dobrze wyartykułowany tam żart.
Jeśli więc podejdziemy do BDF zgodnie z koncepcją autora i w tych kategoriach będziemy ją postrzegać, dostrzeżemy jej ogromną wartość.
Szczególnie doceniamy umiejętność budowania napięcia w historiach zawartych na płycie w "Dzieci Dragona" oraz "Fashion week". Można by pisac wiele o ciekawych, nieszablonowych porównaniach
sięganiu po mitologię i legendy, ale to akurat nic odkrywczego u tego właśnie rapera, który od samego poczatku dał się poznać z tej strony.

Jednym z ciekawszych numerów na płycie jest "Kłamca" traktujący o paradoksie kłamcy,mówiącego prawde po przez kłamstwo , który wydaje się byc rozbudowaną kontynuacją "Gabinetu Luster" znanego z Demonologii II.
Na płycie jest też pewien znak, który pozwala sądzić, że czasem ta konwencja zdaje się męczyć Słonia, ale kiedy nagrywa normalny numer, odstający od krwawej rzeźni, jego fani oceniaja go gorzej.
Za warstwę muzyczną na płycie odpowiedzilni są Creon,Returnersi,Chris Carson, duet producencki White House,Matheo,Dyniak,SSZ oraz Mixer.
Wokalnie wspomagają Oxon,Groov,Blaze Ya Dead Homie, Dejan, Penx, HZD/Hazzidy i Guzior.
Płyta hipnotyzuje, jest jedną z nielicznych ostatnio ktorą się wchłania jednym tchem i ciągle jest jej za mało, więc zostaje w odtwarzaczu na koljene i kolejne otworzenia.

Polecamy każdemu, kto chce się oderwać od szarej rzeczywistości i zamaist komuś obić pysk, woli wyładowac się i poczuć ulge, przy doznaniach muzycznych i lirycznych na najwyższym poziomie! Czekamy na koncerty, a wtedy "w górę wszystkie macki"!

 

Tracklista:
Mitsukurina feat. Groov (Drown my day) prod. Dj Creon
Ogień i lód prod. Chris Carson
Headbanger prod. The Returners
Dzieci Dagona prod. TMK Beatz
Keep it sick feat. Blaze Ya Dead Homie prod. Chris Carson
#negatywnyrap prod. The Returners
Martwy prod. Chris Carson
Iluminaty jak skurwesyn prod. Dj Creon
Sirocco feat. Dejan, Penx, HZD/Hazzidy, Guzior prod. White House
Fashion Week prod. Mikser
Kłamca prod. Dyniak
Dwugłowy kruk feat. Oxon prod. SSZ
Czysta miłość prod. The Returners
THX prod. Matheo deki DJ Ace

CORONER 


2015-10-07 Dodoł: SilesiaCrime


Nowe Studyjne Ep Ekologika zapowiadające nadchodzącą płytę. Wpiszcie na Youtube EKOLOGIK EP 2017 TUNEL
Z dedykacją dla tych, z którymi przez pewien czas myślałam i czułam podobnie...
Syty & Kikoraf (PzTw, DGK) & Hesik (Dwie Twarze, CeHa) - Po zmierzchu [muzyka: EST (Siła z Pokoju), realizacja: Haku (FAA Studio)]. NOWOŚĆ !! Zapraszamy do przesłuchania !!
Kikoraf - Wyrok w zawieszeniu (prod. EST), czyli Nowy Klip, który zawiera życiowy przekaz. Pora na refleksje. Zapraszamy do sprawdzenia.
SZUMERS - MIEJSKI BRUDNOPIS odsłuch pojawił się na kanale!
Zapraszamy do odsłuchu płyty Edson - 7!
Pierwszy singiel z płyty Edsona!
Zapraszamy do sprawdzenia drugiego singla z płyty "Miejski Brudnopis"
Pierwszy singiel z projektu Szumers - "Miejski Brudnopis"
[wiyncyj] [dodej Newsa]

Darmowe fotoblogi