Login: Hasło:
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Korzystam z każdej okazji aby grać i udoskonalać swój warsztat

 

12049643_906682966068653_45194371441793582_n

 

CORONER: Co najbardziej pozwoliło Ci rozwinąć skrzydła?

Naser: Życiowo to, że przestałem pić ponad 4 lata temu. Muzycznie wydanie płyty w Epsilon Records oraz współpraca z profesjonalistami z branży, od których wiele się uczę. Natomiast wciąż “rozwijam skrzydła” i wiem, że nie osiągnąłem jeszcze maksimum swoich możliwości.
 

C: Ile trwały pracę nad „Psychoraggą”?
 

N: Samo robienie materiału zajęło mi 2 lata, ale zamysł stylu psychoragga powstał już w 2006 roku. Na płycie znalazły się teksty z 2008 r. (“Zegarowa Bomba”) czy 2011 r. (“Do Sedna“) a ostani został nagryany w 2015 r. (“Psychoragga”) więc nie wiem jak to liczyć…
 

C: Na płycie nie sposób nie zauważyć zafascynowania twórczością Luxtorpedy, cenisz Hansa od pierwszych produkcji, czy pojawiło się to od jakiegoś konkretnego momentu?

N: To pomyłka – nie znam zupełnie twórczości tego składu. Ale Hansa oczywiście kojarzę i szanuję z tym, że nie słucham.
 

C: Jak udało Ci się zgromadzić taką wielość producentów?
 

N: Rafaella (LOOP) i Chmoorsona z The Dżonsons poznałem podczas ostatniego pobytu a Anglii. Premier Arena wyświetlił mi się na musicbreeze w polecanych producentach, Funk Monstera na grupie fb Prawdziwe bity od producentów. Do Seana Divine’a napisałem po prostu maila, że mam tekst do jego bitu i czy go sprzedał czy go jeszcze ma? Odkopał go na dysku i się dogadaliśmy. Nora z Pszczyny znałem już od dawna i tak dalej… Zależało mi na muzycznej różnorodności albumu, aby każdy znalazł sobie ulubiony kawałek i to się udało. Pozdrawiam powyższą ekipę – na pewno usłyszycie mnie jeszcze na ich bitach.
 

C: Gdzie widzisz się za 10 lat?
 

N: Nie wiem nawet gdzie widzę się za rok…staram się żyć dniem dzisiejszym.
 

C: Dużo przeszedłeś o czym na płycie mówisz otwarcie, czego boisz się najbardziej?
 

N:Rekinów… zawsze najbardziej bałem się rekinów.
 

W.P: Czy masz już wieści na temat odbioru płyty? Jaki jest feedback?
 

N: Feedback jest zgodny z moimi oczekiwaniami szczególnie u słuchaczy, którzy spędzili sam na sam trochę czasu z płytą. Oni zrozumieli przekaz. Niestety niewiele osób słucha dziś na prawdę płyt, raczej singli na YT. Nie ma w tym nic złego, ale jeśli chodzi o Psychoraggę to album koncepcyjny i żeby go zrozumieć, trzeba przesłuchać od początku do końca. Ale od premiery minął dopiero miesiąc z hakiem, więc za wczesnie na oceny. Na szczęście mam przyjaciół, którzy potrafili udzielić mi konstruktywnej krytyki, dzięki czemu następne projekty będa dużo lepsze.
 

C: Chwilę pomarzmy. Koncerty.. .gdzie chciałbyś zagrać z kim, gdyby było dane Ci wybierać?
 

N: Nie mam takich marzeń gdzie i z kim, narazie korzystam z każdej okazji aby grać i udoskonalać swój warsztat. Jednak mam w głowie wizję bliżej nieokreślonego koncertu w plenerze z wielotysięczną publiką, która zna moje teksty.
 

C: W końcu dotrzemy do obiecanego lądu… co masz na myśli wypowiadając te słowa, jak widzisz owy “ląd”?
 

N: To trwały spokój, którego już wiem, że nigdy nie osiągnę bo ilekroć załatwię wszystkie sprawy tylekroć pojawią się nowe. Życie…
 

W.P: Największy paradoks jaki w sobie znajdujesz to.. 

N: Że kocham i nienawidzę rapu jednocześnie.
 

W.P: Ostatnimi czasy przyznanie się do wiary jest wielką odwaga, czy jesteś wierzący?
 

N: Jak dla mnie nie jest to oznaką odwagi ani niczego innego, przynajmniej w moich kręgach to normalne – wierzę.
 

C: mówisz, że „życie jest piękne, lecz zawiłości mogą je zmienić w kolczasty gorset”, co Twoim zdaniem jest najbardziej ograniczające i tworzy owy kolczasty gorset?
 

N: To kumulacja problemów życiowych. Jak chcesz wykonać jakiś ruch to zakłuje z drugiej strony. Pat. Nie wszystkie da się rozwiązać, niektóre trzeba przeczekać.W.P: W „Mam dość” mówisz , że wielu rzeczy Ci nie wybaczą, ale czy jest coś czego byś nigdy nie wybaczył?
 

N: Do tego momentu mojego życia nie ma takiej rzeczy. Trzymanie urazy w sobie niszczy ducha i emocje. Lepiej wybaczyć choćby dla samego siebie, ale zapomnieć to co innego…

C: co pozwala Ci osiągnąć spokój?
 

N: Czas spędzany z synem, spontaniczne wycieczki, góry i po części robienie rapu.
 

C: Na koniec zapytam o Bielską scenę, czy śledzisz co się dzieje teraz z rapem , graffiti , breakdancem i innymi elementami w kulturze hip-hopowej?
 

N: Tak śledzę. Bez przerwy dzieje się coś związanego z hip-hopem. Jest dużo koncertów, powstaje wiele projektów na fizyku, jest kilka świetnych murali i wrzutów, tworzą się składy taneczne, rozwija się djka. Na prawdę bardzo spoko.
 

C: Kilka słów dla czytelników. (koncerty, pozdrowienia itp itd)
 

N: Zapraszam na najbliższy koncert w Tychach 13 listopada w Fabryce Dźwięku. Chętnie gramy, także jak masz propozycję koncertową to wpadaj na fb.com/naser.hiphop na pewno się dogadamy;) Pozdrawiam czytelników portali Silesii Crime i Mariacka.eu!

Dziękuje za wywiad ! CORONER


2015-10-27 Dodoł: SilesiaCrime


Nowe Studyjne Ep Ekologika zapowiadające nadchodzącą płytę. Wpiszcie na Youtube EKOLOGIK EP 2017 TUNEL
Z dedykacją dla tych, z którymi przez pewien czas myślałam i czułam podobnie...
Syty & Kikoraf (PzTw, DGK) & Hesik (Dwie Twarze, CeHa) - Po zmierzchu [muzyka: EST (Siła z Pokoju), realizacja: Haku (FAA Studio)]. NOWOŚĆ !! Zapraszamy do przesłuchania !!
Kikoraf - Wyrok w zawieszeniu (prod. EST), czyli Nowy Klip, który zawiera życiowy przekaz. Pora na refleksje. Zapraszamy do sprawdzenia.
SZUMERS - MIEJSKI BRUDNOPIS odsłuch pojawił się na kanale!
Zapraszamy do odsłuchu płyty Edson - 7!
Pierwszy singiel z płyty Edsona!
Zapraszamy do sprawdzenia drugiego singla z płyty "Miejski Brudnopis"
Pierwszy singiel z projektu Szumers - "Miejski Brudnopis"
[wiyncyj] [dodej Newsa]

Darmowe fotoblogi