Login: Hasło:
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

WU "BUC" Recenzja

Kilka słów wstępu.
Na całkiem przyzwoicie wydanym albumie czeka 17 kawałków w tym jeden remix.

Na płycie udzielili się: Bent, Dzidu, Miku,Hk Rufijok,Ponczoch,Miuosh,Dj Feel-X,Wini,Chuck Inglish,Kania Killah,Błaszczu,Lopez,Dohtor Miód,Kalina,Sobota,Rena,LPGK i dawno nie słyszany raponer G2e. O oprawę muzyczną na najwyższym poziomie zadbał Juicy.

Złośliwie mówi się, że jeśli na krążku solowym, pojawia się taka gromada gości, jak dzieje się to na „Buc”-u, oznacza to, że sam artysta jest słaby. Na farta, gdyby ktoś tak orzekł w tym konkretnym wypadku, byłby albo człowiekiem chujem albo osoba zupełnie pozbawioną słuchu. Co dziwne, ale i znamienne dla dobrze nagranych i przemyslanych płyt, goście, nie kradną numerów samemu Wu, który odgrywa ciągle rolę pierwszoplanową, oprowadzając nas swoją narracją po swoim życiu.
Jeśli ktokolwiek ma wątpliwości, co do świeżości propozycji „starego chopa z Chropa”, to zostaną rozwiane już po otwarciu płyty.

W odpowiedzi na ciągle pojawiające się zarzuty, że Wu bywa niezrozumiały dla osób spoza Śląska, Wu daje nam teksty wszystkich numerów z tłumaczeniem ze śląskiej godki na czystą polszczyznę.

Część numerów była już możliwa do odsłuchu długo przed premierą, wiec i klimat słuchaczowi znany. Jednak i reszta, dotąd nieznanych – znajdzie swoich fanów.
Płyta na bardzo równym poziomie, słychać w każdym wersie trudną miłość do Śląska i rapu.

Jeśli mówić o słabych stronach – to najsłabiej, ale nie też, żeby bardzo źle, wypada zwrotka Reny. Niestety na tle innych, słychać wyraźnie ,że czegoś jej brakuje.

Na szczególną uwagę z dotad nie ujawnianych z kolei zasługują numery „Za mało” i nostalgiczny „Retro”. Najciekawszym zaś, wydaje się „Śląsko-zachodni Swag” z udziałem Winiego, gdzie obaj panowie wykazują się niebanalnym poczuciem humoru, racjonalnie zasypując podziały i zamykając usta wszelkim malkontentom, narzekającym na połączenie Śląska z Zachodniopomorskim .
Koneserzy graffiti, na pewno też będą wielokroć katować „Wciepy” z G2E.
Zaznaczyć należy także, że chłopaki z Cornego Rapu, nie zapominają o swoim zmarłym koledze,Ponczochu- ta lojalność, bije po uszach i po oczach w kazdym przejawie i to, żeby była jasność godne pochwały i totalnego szacunku.Pozwalając sobie na prywatę, mamy nadzieję, że jeśli On to widzi z góry, uśmiecha się i jest  dumny ze swojej ekipy.
Nie można też pominąć kawałka w którym połączone są niemal wszystkie osobowości czyli "Corny rap", ciężko tu kogoś wyróżniac i porównywac poszczegolnych raperów,ale czysto arbitralnym wyborem na najlepszego, jest tu HK Rufijok w krótkich formach ujmujący, to co najważniejsze i najwięcej nam przekazujący.

Podsumowując – Wu należą się ogromne brawa za zebranie tak wielu charakterów na jednym wydawnictwie, brak przesadnego „wożenia się” , na które nie jeden miałby pokusę i ogromny dystans do siebie i świata.
Nic tylko siadać wygodnie i słuchać na pętli, czekając na koncerty.
POLECAMY!!!!!! 

SC 

 


2016-03-20 Dodoł: SilesiaCrime


Nowe Studyjne Ep Ekologika zapowiadające nadchodzącą płytę. Wpiszcie na Youtube EKOLOGIK EP 2017 TUNEL
Z dedykacją dla tych, z którymi przez pewien czas myślałam i czułam podobnie...
Syty & Kikoraf (PzTw, DGK) & Hesik (Dwie Twarze, CeHa) - Po zmierzchu [muzyka: EST (Siła z Pokoju), realizacja: Haku (FAA Studio)]. NOWOŚĆ !! Zapraszamy do przesłuchania !!
Kikoraf - Wyrok w zawieszeniu (prod. EST), czyli Nowy Klip, który zawiera życiowy przekaz. Pora na refleksje. Zapraszamy do sprawdzenia.
SZUMERS - MIEJSKI BRUDNOPIS odsłuch pojawił się na kanale!
Zapraszamy do odsłuchu płyty Edson - 7!
Pierwszy singiel z płyty Edsona!
Zapraszamy do sprawdzenia drugiego singla z płyty "Miejski Brudnopis"
Pierwszy singiel z projektu Szumers - "Miejski Brudnopis"
[wiyncyj] [dodej Newsa]

Darmowe fotoblogi