Login: Hasło:
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Pork - "Psychoterapy" (Recenzja)

Pork - "Psychoterapy"

Pork pokazuje na albumie trzy strony swojej osobowości: racjonalną, refleksyjną i eksperymentalną i w tym klimacie prowadzi narracje przez cały album. Ale od początku ..
Słuchacz zabrany zostaje w świat „spowiedzi” artysty u psychoterapeuty. Słyszy o pracy artysty, dowiaduje się jak powstaje kawałek i jakie towarzyszą temu emocje, w dalszej części dowiaduje się o obawach Pork-a, tu chce zwrócić szczególnie uwagę na znajomy wielu słuchaczom beat ze składanki Usta Miasta Kast, z utworu Emcefalo „Kilka słów o sobie”. Znajdujemy tu także odwołanie do Fryderyka Nietzschego, nie wiem na ile świadome, nie mniej ”Musimy iść” o którym mowa to majstersztyk. W końcowej części płyty i terapii Pork „odzyskuje pewność siebie”, co to za sobą niesie ? Posłuchajcie a się przekonacie, nie mogę zdradzać wszystkiego. Nie jestem w stanie wyróżnić tu kawałków słabych, płyty słucha się doskonale. Skupie się wiec na najmocniejszych punktach.
Każdy kto czeka na szybkie nawijanie z którego 3 Wymiar zasłynął będzie pod wrażeniem kawałka „Meloman”, słowa wypluwane tam są z zawrotną prędkością, a beat Donatana jest obłędny. Kolejna dawką tego co najlepsze są kawałki „Byłeś wielkim”, „Strzał” oraz „Ludzkie ZOO” . Co do gości są nimi tylko Szad i Nullo z 3W, całą odpowiedzialność za treściową zawartość albumu bierze na barki Pork , co też świadczy o jego odwadze i klasie. Muzyką zajęli się Dj Creon, dj Element, Ślimak, duet Magiera & LA, Donatan i Kris Scr. 
Podsumowując dawka energetyczna jaką wyzwala ta płyta w połączeniu z jej naturą refleksyjną sprawia, że osiąga ona w swojej strukturze harmonie, co nie jest łatwe. Mogłabym napisać, że każdy znajdzie tu coś dla siebie, ale to nie prawda. Na tej płycie każdy znajdzie coś o sobie.

Polecam.

Tekst: Wioletta Psiuk


2013-10-31 Dodoł: SilesiaCrime


Nowe Studyjne Ep Ekologika zapowiadające nadchodzącą płytę. Wpiszcie na Youtube EKOLOGIK EP 2017 TUNEL
Z dedykacją dla tych, z którymi przez pewien czas myślałam i czułam podobnie...
Syty & Kikoraf (PzTw, DGK) & Hesik (Dwie Twarze, CeHa) - Po zmierzchu [muzyka: EST (Siła z Pokoju), realizacja: Haku (FAA Studio)]. NOWOŚĆ !! Zapraszamy do przesłuchania !!
Kikoraf - Wyrok w zawieszeniu (prod. EST), czyli Nowy Klip, który zawiera życiowy przekaz. Pora na refleksje. Zapraszamy do sprawdzenia.
SZUMERS - MIEJSKI BRUDNOPIS odsłuch pojawił się na kanale!
Zapraszamy do odsłuchu płyty Edson - 7!
Pierwszy singiel z płyty Edsona!
Zapraszamy do sprawdzenia drugiego singla z płyty "Miejski Brudnopis"
Pierwszy singiel z projektu Szumers - "Miejski Brudnopis"
[wiyncyj] [dodej Newsa]

Darmowe fotoblogi