Login: Hasło:
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Siora - Między Nami Mixtape (Recenzja)

„Dziewczyński rap” , określenie używane przez Gonix jest jak najbardziej adekwatne do określenia tej produkcji. Mixtape raperki z Włodawy otwiera kawałek „Łowca”, gdzie usłyszymy historię barową, powtarzaną już wielokrotnie w wersji męskiej, jednak tu ukazuje się punkt widzenia kobiety. 
Co można z niego wynieść? Właściwie tyle, że i babki i faceci myślą tak samo, przy czym Ci pierwsi często chwalą się podbojami na jedną noc, podczas gdy kobiety widzą w tym wyłącznie żałość tych pierwszych, którzy liczą to jako swoje szczytowe dokonanie. Kolejnym kawałkiem są „Hejty”, oczywiste wyrzuty i jakby ubezpieczenie się na wypadek złych opinii, oskarżenia o brak konstruktywnych opinii i standardowe „i tak będę robiła to co robię bo wkładam w to serce” co zresztą jest szczerą prawdą i to słychać. Reasumując dobrze posłuchać , acz nic ożywczego się w tym kawałku nie dzieje. Po „Hejtach” następują „Emocje”, które delikatnie wprowadzają w wachlarz odczuć o którym będzie mowa w dalszych kawałkach. Jednym z ciekawszych numerów na który warto zwrócić swoją uwagę jest „Palacza natura”. Świetnie poprowadzona opowieść wciąga jak nałóg.
Jeśli zaś ktoś szuka chill outu najlepszy dla niego będzie „Kosmos”- Idealny do beztroskiego polenienia się. O ciągłym poszukiwaniu i tęsknocie znów opowiada „Gdzie jesteś?”, przesiąknięty subtelna seksualnością jest jakby wprowadzeniem do żywiołowego „To Tylko sex” ,w którym się słuchacz dowiaduje co jest podstawą zdania testu Siory i Ad.M-y. Ciekawi? Posłuchajcie. Następny w kolejce czeka kawałek „Sztuka oczarowania” ... co jest bądź kto jest podmiotem lirycznym, któremu Siora wraz z Anną Jarniewską nie mogą się oprzeć wyjaśni się już po przesłuchaniu. Męski pierwiastek pojawia się po raz kolejny na mixtapie w osobie Janka na tracku „Bałagan”, opowiadającym o tym co się dzieje „Gdy ogarnia Cię złość”.
„Odcinam się” do którego powstał teledysk, koresponduje z wcześniejszym kawałkiem.
Najmocniejszym momentem mixtapu jest „Strach” z udziałem Grzegorza Kapronia w refrenach. Klimat wytworzony przez Remix Wojtka Zet jest niepowtarzalny i moim skromnym zdanie jest lepszy niż wersja podstawowa.

Podsumowując mixtape bardzo spójny i przyzwoity. 13 pełnowartościowych numerów, zabiera słuchacza w podróż przez wiele kobiecych emocji. Polecam każdemu, kto chce odpocząć od męskiego twardego rapu i wsłuchać się w kobiece myśli oddane w wersach.

Oficjalny facebook Siory

tekst: Wioletta Psiuk


2013-12-03 Dodoł: SilesiaCrime


Nowe Studyjne Ep Ekologika zapowiadające nadchodzącą płytę. Wpiszcie na Youtube EKOLOGIK EP 2017 TUNEL
Z dedykacją dla tych, z którymi przez pewien czas myślałam i czułam podobnie...
Syty & Kikoraf (PzTw, DGK) & Hesik (Dwie Twarze, CeHa) - Po zmierzchu [muzyka: EST (Siła z Pokoju), realizacja: Haku (FAA Studio)]. NOWOŚĆ !! Zapraszamy do przesłuchania !!
Kikoraf - Wyrok w zawieszeniu (prod. EST), czyli Nowy Klip, który zawiera życiowy przekaz. Pora na refleksje. Zapraszamy do sprawdzenia.
SZUMERS - MIEJSKI BRUDNOPIS odsłuch pojawił się na kanale!
Zapraszamy do odsłuchu płyty Edson - 7!
Pierwszy singiel z płyty Edsona!
Zapraszamy do sprawdzenia drugiego singla z płyty "Miejski Brudnopis"
Pierwszy singiel z projektu Szumers - "Miejski Brudnopis"
[wiyncyj] [dodej Newsa]

Darmowe fotoblogi