Login: Hasło:
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Dwie Twarze - Zmień to (Recenzja)

2 na 2 studio prezentuje album Dwie Twarze – „Zmień to”.

Pierwszym co rzuca się w oczy nim jeszcze włożymy płytę do odtwarzacza jest niebanalna okładka autorstwa Bartosza Hessa. Okładka przedstawia wizerunek składający się z zespolonych ze sobą twarzy Kopcia i Hesika. Jednak widoczne staje się to dopiero po bacznym przyjrzeniu się prawej i lewej stronie twarzy. Kiedy potencjalny słuchacz dostrzega różnice, ujawnia się też przed nim cel takiego zabiegu. Hesik i Kopciu wydają się mówić „Jesteśmy dwoma charakterami, ale tworzymy jedno”. 

Na wstępie panowie zapowiadają , że oddadzą na albumie siebie, zaznaczając do czego sami dążą i jak to często bywa zastrzegają, że nie ulegają cudzym zachciankom.
Tytułowy kawałek „Zmień to” niesie masę pozytywnego przekazu i może stać się motywacją dla nie jednego słuchacza, niby jest tu wiele oczywistości , ale gdy są położone na beaty w jednym kawałku, okraszone skreczami Lopeza, urastają do rangi czegoś niezwykłego. Kolejnym kawałkiem, który pieści uszy jest utwór „Media”, jeden z niewielu kawałków w temacie dość gorzkim, który nie dość ,że zachowuje niesamowitą lekkość, wpada ucho, a co najlepsze długo nie opuszcza głowy. Następnie w świecie gdzie media pokazują targowisko próżności, przyjdzie ponieść „Karę za marzenia” z gościnnym udziałem Bu, który na tym beacie czuje się jak ryba w wodzie. Zejście na „Ziemię” jest melancholijne, kawałek zdecydowanie zwalnia tempo i tak należy do niego podejść, doskonały gdy zamknie się oczy, zwolni i pozwoli sobie na chwilę zadumy. Kolejne spostrzeżenia dotyczą systemu, skomentowane jednym, acz dosadnym „Fuck”, które choć samo w sobie nie wiele mówi jest wielce wymowne. Zaraz po wykrzyczeniu frustracji „Gramy Rap” w jak najlepszej formie z gościną Gumbas-a i Kiko - śląskie podziemie zdecydowanie buja. W „5 minut” słuchacz zostaje zaproszony do podjęcia szybkiej decyzji, kawałek jest jakby opozycją do „Ziemii”.

Czym jest „Wolność”? Jest na tej płycie miejsce i na to rozważanie, czy się z rozwiązaniem słuchacz zgodzi nie jest najważniejsze. Hesik Kopciu i Adro dają jakby zaproszenie do dyskusji. Wszystko w rytmie mocno Regge-owym. Castrol i Dwie Twarze nie powiedzą „Nic Więcej”, nie dają instrukcji jak żyć, dają za to wskazówki z których można skorzystać i wprowadzić dobre rady w życie odwołując się do utworu Tabasko „Bawię się jak chcę”. Następnie opowiedziane są „Nasze historie” pełno tu wspomnień i dobrych dni i osób o których warto pamiętać. Kolejny strzał to „Wulkan Emocji” z Cezetem. Przechodząc przezeń słuchacz zostaje doprowadzony do „Szczęścia” z Fifą na feacie. Panowie pokazują, że z wielu objawów szczęścia nie zdajemy sobie sprawy na co dzień i warto przypomnieć o tym, że w prostych rzeczach kryje się właśnie cel za, którym człowiek tak goni. Przychodzi też miejsce i „Czas”, by zrozumieć, że warto żyć tak by nie chcieć go cofać i patrzeć w lustro z dumą. Drugą cześć utworu dominuje rozważanie historyczne. Na koniec zamiast żegnaj słuchacz usłyszy „Witaj znowu” z gościną Minizta.
Podsumowując ten krążek, mogę napisać tylko jedno - szczerze polecam i zapraszam do wysłuchania jednej z bardziej udanych i spójnych płyt!

tekst: Wioletta Psiuk

Płytę Dwie Twarze - "Zmień to" możecie już kupić na stronie Empiku po TYM LINKIEM2014-01-17 Dodoł: SilesiaCrime


Nowe Studyjne Ep Ekologika zapowiadające nadchodzącą płytę. Wpiszcie na Youtube EKOLOGIK EP 2017 TUNEL
Z dedykacją dla tych, z którymi przez pewien czas myślałam i czułam podobnie...
Syty & Kikoraf (PzTw, DGK) & Hesik (Dwie Twarze, CeHa) - Po zmierzchu [muzyka: EST (Siła z Pokoju), realizacja: Haku (FAA Studio)]. NOWOŚĆ !! Zapraszamy do przesłuchania !!
Kikoraf - Wyrok w zawieszeniu (prod. EST), czyli Nowy Klip, który zawiera życiowy przekaz. Pora na refleksje. Zapraszamy do sprawdzenia.
SZUMERS - MIEJSKI BRUDNOPIS odsłuch pojawił się na kanale!
Zapraszamy do odsłuchu płyty Edson - 7!
Pierwszy singiel z płyty Edsona!
Zapraszamy do sprawdzenia drugiego singla z płyty "Miejski Brudnopis"
Pierwszy singiel z projektu Szumers - "Miejski Brudnopis"
[wiyncyj] [dodej Newsa]

Darmowe fotoblogi