Login: Hasło:
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Cinol Emustyle - Tlen (Recenzja)

Cinol Emustyle - Tlen

W „Otwarciu” powitana zostaje Polska, odnotowanych zostaje tutaj kilka celnych uwag odnośnie obrazu tego kraju i ludzi z perspektywy mijających lat i życia na obczyźnie. Następnie osiągamy wraz z Cinolem „Everest” i dowiadujemy się jak to jest, gdy spada się w dół i co wtedy może być zbawczym ratunkiem i pomocą, by się odbić. „Myśli Bohema” jest przelotem przez to, co siedzi w głowie.

Jest tu zawartych wiele różnych przemyśleń odnośnie losu, muzyki ,pasji, rywalizacji i tego, jak to się wszystko ze sobą wiąże. Kolejno Cinol zaprasza słuchaczy na „Nocny seans” z którego płynie jasne przesłanie „Rób co Ci się podoba, ja i tak swego dopnę”. Zawiera się tu krytyka sceny oraz tych, którzy zamiast robić swoje i tworzyć coś koncstruktywnego, wchodzą tylko w rolę malkontentów mówiąc innym , że coś robią źle. „True Story” opowiada historię pomyłki policyjnej , na myśl przywodzi kultowy kawałek „Każdy ponad Każdym” w wykonaniu Sokoła, choć „Nocny seans” jest utrzymany w bardziej mrocznej tonacji, która nadaje mu niesamowitości. Beat zafundowany przez Fudi-ego jest wręcz magiczny. Polecam zwrócić na niego uwagę. Zmianę klimatu na pogodny wprowadza utwór „Dobrze mi z tym”, mówiący o procesie twórczym oraz specyficznym stylu życia rapera. Wszyscy próbujemy znaleźć sposób na życie, Cinol także proponuje pewien „Patent”, na energetycznym beacie wyprodukowanym przez Gru. „Duch ulicy” na feacie z MaRy apeluje o to by, być pewnym siebie i nie podejmować pochopnych decyzji, niezależnie od okoliczności. Jest to także hołd złożony tym , którzy nie wytrzymali tempa i nie dali sobie rady z problemami. W dalszej części krążka słuchacz dostaje od Cinola zastrzyk Tytułowego „Tlen-u” zawartego zarówno w dźwiękach, jak i przekazie. Na fali muzyki „Ptaki” rozwijają swoje skrzydła i zyskują wolność, ten sam efekt chcą panowie wywołać u słuchaczy, pokazując w wersach na swoim przykładzie czym to się przejawia. Na feat znów został zaproszony MaRy, wprowadzając do kawałka lekko regge-owe brzmienie. Kiedy skrzydła zostają rozwinięte, może podciąć je jedna myśl. Następuje bowiem moment w którym każdy raper zadaje sobie w końcu kluczowe pyatnie „I kto mi to wyda”?. Nie inaczej jest w tym wypadku, kiedy dochodzi do świadomości to, że żadne radio tego nie puści, a promocja kuleje zostaje tylko jedno wyjście – wydać się samemu. Utwór pełen sentymentalnych wspomnień z cyklu: jak to było przed erą wszechobecnego internetu. Na koniec zostaje „Reason”, który jest zdecydowanym przyśpieszeniem, zapadającym w pamięć i zapowiadającym, że to nie koniec i można się spodziewać kolejnych kąsków od Cinola. Produkcją zajął się w tym wypadku znowu Gru.
Warto nadmienić, że realizacją wokali na płycie zajął się nie kto inny jak Dj-Feel-X znany wszem i wobec z Kalibra 44 oraz Mad crew.

W kilku słowach podsumowania można powiedzieć, że płyta jest godna polecenia wszystkim, którzy chcą odpocząć i porozmyślać o tym, co zsyła los.
Nie polecam osobom szukającym typowo ulicznego przekazu, bo prawdopodobnie zdrowo się wynudzą, chyba, że zechcą zmienić klimat i otworzyć się na coś innego, a w wypadku tego krążka - zdecydowanie warto.

tekst: Wioletta Psiuk


2014-01-29 Dodoł: SilesiaCrime


Nowe Studyjne Ep Ekologika zapowiadające nadchodzącą płytę. Wpiszcie na Youtube EKOLOGIK EP 2017 TUNEL
Z dedykacją dla tych, z którymi przez pewien czas myślałam i czułam podobnie...
Syty & Kikoraf (PzTw, DGK) & Hesik (Dwie Twarze, CeHa) - Po zmierzchu [muzyka: EST (Siła z Pokoju), realizacja: Haku (FAA Studio)]. NOWOŚĆ !! Zapraszamy do przesłuchania !!
Kikoraf - Wyrok w zawieszeniu (prod. EST), czyli Nowy Klip, który zawiera życiowy przekaz. Pora na refleksje. Zapraszamy do sprawdzenia.
SZUMERS - MIEJSKI BRUDNOPIS odsłuch pojawił się na kanale!
Zapraszamy do odsłuchu płyty Edson - 7!
Pierwszy singiel z płyty Edsona!
Zapraszamy do sprawdzenia drugiego singla z płyty "Miejski Brudnopis"
Pierwszy singiel z projektu Szumers - "Miejski Brudnopis"
[wiyncyj] [dodej Newsa]

Darmowe fotoblogi