Login: Hasło:
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Kleszcz - Yram Yracz (Recenzja)

Z okazji wydania fizycznego nośnika Yram Yracz oddajemy Wam recenzję tego krążka!
Zapraszamy do przeczytania i witamy w bajkowej rzeczywistości Kleszcza.

Raper serwuje słuchaczowi na swojej płycie sentymentalną podróż do dzieciństwa. Każdy kto wsłucha się uważnie, znajdzie na tym krążku nawiązania do gatunku, jakim jest bajka magiczna opisywana szerzej przez Vladimira Proppa. Usłyszy o Złotej rybce, Czarnoksiężniku z krainy Oz, Alicji w Krainie Czarów, oraz wielu innych znanych mu z przeszłości postaciach. Jednak sama podróż nie wiedzie po linii prostej, bajki stają się przejaskrawione i wykoślawione przez narracje, jaką nadaje im Kleszcz. Czary jakie rzuca reprezentant inicjatywy Max Flo Lab-u, zmierzają do tego, by obnażyć to, ile w każdym dorosłym pozostało z dziecka, a ile wartości uległo zdegradowaniu przez pryzmat upływającego czasu i doświadczeń jakie nabył.

Płyta jednak nie jest ograniczona wyłącznie do tych wątków, pojawiają się tam także tematy charakterystyczne dla rapu – trochę o nagrywaniu, o pasji do muzyki, zawiedzionych nadziejach dziecka oraz o rozterkach, które pojawiają się gdy człowiek stoi przed wyborem swojej drogi, którą zdecyduje się podążać.

Najmocniejszym i najbardziej dosadnym kawałkiem na płycie jest „Proces”, który może stać się podsumowaniem tej płyty. Polecam też zwrócić uwagę na kawałki Czary Mary oraz Yram Yracz, jest tam zastosowany pewien zabieg, będący smaczkiem słyszalnym dla wprawnego ucha. Jednym z najciekawiej skonstruowanych utworów i też nie mogących wyjść z głowy jeszcze długo po przesłuchaniu, jest otwierający album utwór „Ryba” do którego bit wykonał Sit. Cała reszta kawałków stoi na równym, wysokim poziomie.

Produkcją tego albumu zajął się Stahu, w gościnę wpadli Kuba Nycz , reprezentant Tychów - Bu, który zasłynął w Płonącym Squat-cie, oraz reprezentant Rybnika - Metrowy. Żeby zadość uczynić formalnościom przypomnę, że Ci ostatni teraz wspólnie z Grubsonem i Jotem tworzą 3odę Kru.

Podsumowując : Polecamy wszystkim, którzy chcą się dobrze pobawić i szukają w muzyce powiewu nowości z nutka szaleństwa, a o sprawach ważnych chcą słuchać z przysłowiowym „puszczeniem oka” przez artystę w ich stronę.

tekst: Wioletta Psiuk

Jeśli ktoś jest zainteresowany nabyciem fizycznej wersji płyty to może ją zakupić TUTAJ . Płytę możecie również nabyć w Silesia Crime Shop'ie


2014-04-13 Dodoł: SilesiaCrime


Nowe Studyjne Ep Ekologika zapowiadające nadchodzącą płytę. Wpiszcie na Youtube EKOLOGIK EP 2017 TUNEL
Z dedykacją dla tych, z którymi przez pewien czas myślałam i czułam podobnie...
Syty & Kikoraf (PzTw, DGK) & Hesik (Dwie Twarze, CeHa) - Po zmierzchu [muzyka: EST (Siła z Pokoju), realizacja: Haku (FAA Studio)]. NOWOŚĆ !! Zapraszamy do przesłuchania !!
Kikoraf - Wyrok w zawieszeniu (prod. EST), czyli Nowy Klip, który zawiera życiowy przekaz. Pora na refleksje. Zapraszamy do sprawdzenia.
SZUMERS - MIEJSKI BRUDNOPIS odsłuch pojawił się na kanale!
Zapraszamy do odsłuchu płyty Edson - 7!
Pierwszy singiel z płyty Edsona!
Zapraszamy do sprawdzenia drugiego singla z płyty "Miejski Brudnopis"
Pierwszy singiel z projektu Szumers - "Miejski Brudnopis"
[wiyncyj] [dodej Newsa]

Darmowe fotoblogi